کشاورزی از ارکان امنیت ملی است/افزایش امید در مردم با تبیین اقدامات انجام شده در حوزه کشاورزی
1397/10/19

کشاورزی یکی از ارکان امنیت ملی است و از اهداف و رسالت مهم وزارت جهاد کشاورزی، تامین سفره و سبد خانوار و روزانه مردم است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در نشست شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی این استان از نیروهای این سازمان به عنوان سربازان گمنام نظام یاد کرد و افزود : نیروهای جهاد کشاورزی،تامین امنیت ملی کشور را بر عهده دارند و معیشت و امنیت غذایی مردم در اولویت اقدامات این وزارت قرار دارد.

وی گفت:مردم باید قدردان زحمات کشاورزان و پرسنل وزارت جهاد کشاورزی باشند چرا که اگر خدشه ای در حوزه کشاورزی وارد شود جان انسانها به خطر می افتد .

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت اقدامات جهادگونه وزارت جهاد کشاورزی گفت : افزایش تولید غلات، افزایش فرآورده های دامی و تامین نیاز استان های دیگر از جمله اقدامات جهادی است که باید به آن ارج بنهمیم.

وی ادامه داد : در بحث گندم به خودکفایی رسیدیم در حوزه شکر در مرز خودکفایی هستیم و در خصوص کشت کلزا و دانه های روغنی هم اقدامات ویژه ای انجام شده است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به وظایف وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد : ترویج و تقویت ارزش های اسلامی، ترویج و تقویت فرهنگ و روحیه جهادی ، حمایت و تشویق کارشناسان و تولید کنندگان بخش کشاورزی ، بهره گیری از دانش و تجارب محققین و متخصصین این بخش و تبدیل و تغییر حوزه کشاورزی از شیوه سنتی به روش صنعتی و علمی از جمله اهداف و وظایف سازمان جهاد کشاورری است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد .

وی از وزارت جهاد کشاورزی به عنوان علمی ترین وزارتخانه پس از وزارت علوم یاد کرد و گفت : شعاع این وزارتخانه تمام موجودات را تحت پوشش قرار می دهد و رسالت ما فرهنگ سازی در حوزه کشاورزی است و با اقدامات ارزشمند در این حوزه باید روحیه امید را بین مردم افزایش دهیم .
تعداد مشاهده خبر98 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal