جمع آوری 400 میلیارد تومان زکات در سال جاری/بخش کشاورزی باید تقویت شود
1397/10/18

زکات قانون الهی است و چنانچه بخواهیم آمار زکات در کشور افزایش یابد باید حوزه کشاورزی را تقویت کرد تا رونق بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در آیین همایش زکات با حضور عاملین، مبلغین، زکات پردازان و کشاورزان در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در اراک اظهار داشت : بخش کشاورزی را از مهمترین ارکان اقتصاد مقاومتی است و اقتصادی که بر محور کشاورزی تشکیل شود ریشه و پایه آن دارای استحکام است چرا که منابع آن داخلی است و نیاز به تقویت دارد .

وی تصریح کرد : در شرایط کنونی حاکم بر کشور وظیفه حاکمیت اداره زندگی فقرا و رونق بخشی به سفره این قشر جامعه است که با تقویت و رونق بخش کشاورزی می توان گام های موثری در این راستا برداشت .

رئیس شورای عالی زکات کشور بیان کرد : کشورهای پیشرفته هیچگاه اجازه نمی دهند اقتصاد بین المللی خود دچار تلاطم شود لذا می طلبد در کشور حوزه کشاورزی را تقویت کنیم و محصولات کشاورزی را در سبر فرهنگ عمومی مردم قرار دهیم .

وی با بیان اینکه تمام نعمات الهی مشمول زکات است گفت : فریضه زکات مربوط به ولایت است و همه ملت ایران سربازان ولی فقیه هستند باید تولید را تقویت کنیم تا با ایجاد رونق اقتصادی در کشور ، زکات هم افزایش یابد و بتوانیم زندگی و معیشت فقرا را اداره و تامین کنیم . نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد : زکات در حوزه و حیطه نماینده ولی فقیه است و کمیته امداد هم عامل جمع آوری زکات است که باید به این مهم در شرایط کنونی بیش از پیش توجه شود.

وی با اشاره به اینکه فقر ، کفر به همراه دارد بیان کرد : چنانچه نتوانیم کشور را به لحاظ معیشتی و اقتصادی مدیریت کنیم جمعیت مساجا کاهش می یابد و دین و مکتبی که نتواند زندگی مردم را اداره کند هیچ گونه ارزشی ندارد .

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی وی با ناکید بر اینکه باید اسلام را به صورت جامع بنگریم گفت : زمانی تبلیغ موثر است که زندگی و معیشت مردم در حد معمول و معقول بچرخد چرا که فقر به دین اسلام ضربه می زند .

رئیس شورای عالی زکات کشور میران زکات جمع آوری کشور در سال جاری را 400 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت : این میزان تا پایان سال افزایش می یابد و با توجه به اینکه نزولات آسمانی در برخی استان ها کاهش یافته ولی میزان زکات رشد قابل توجهی داشته است .

وی اضافه کرد : بیش از 60 درصد مبالغ جمع آوری شده زکات صرف فقرا می شود و مابقی آن صرف خدماتی همچون بیماران نیازمند، مسکن جوانان و جهیزیه برای جوانان در آستانه ازدواج تعلق می گیرد .

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه باید کشاورزی از شیوه سنتی به صنعتی تغییر کند بیان داشت : نیاز است از دانش متخصصین بهره مند شویم و کشاورزی را با شیوه علمی پیش ببریم تا بتوانیم نیازهای جامعه را پاسخگو باشیم .

وی با بیان اینکه مبلغان و مروجین زکات باید با هم و در کنار هم کار کنند، افزود: مبلغ جمع آوری شده از زکات در همان منطقه و با نظارت شورا و مردم منطقه هزینه می شود.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد : باید مسئولان و مدیران باید از شعار بپرهیزند و شعارها را علمیاتی کنند و ملت ایران در راه انقلاب شهدای بسیاری داده و خون های زیادی در این راه ریخته شده که باید با تلاش و همکاری پای انقلاب و ارزش های آن ایستادگی کنیم.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران امروز پیشرفت های گسترده ای در بخش های مختلف داشته و از مرزها گذشته و مغزها و دل ها را فتح کرده است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به مشکلات پیش روی کشور گفت: برخی مشکلات به دلیل مدیریت غلط است که باید روی آنها تجدید نظر شود.

وی با اشاره به اینکه اسلام برای حاکمیت وظیفه تعیین کرده که آن نظارت، حمایت و آموزش است،گفت: در حوزه کشاورزی بیشترین فعالیت را خود کشاورزان انجام می دهند و سازمان جهاد کشاورزی به نظارت و آموزش می پردازد.

رئیس شورای عالی زکات کشور اضافه کرد:زکات فقط در 9 قلم واجب نیست بلکه زکات می تواند در بخش های مختلف هم باشد و افراد در هر شغل و فعالیتی که هستند زکات کار خود را بپردارند.


تعداد مشاهده خبر24 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal