پیشنهاد اختصاص 15 میلیارد تومان به تولید محصولات گواهی شده در لایحه بودجه 98
1397/10/18

مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا در وزارت جهاد کشاورزی از پیشنهاد تخصیص اعتبار 15 میلیارد تومانی در لایحه بودجه 98 برای پرداخت بخشی از هزینه های تولید هشت محصول گواهی شده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر سعید سعادت در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: در صورت تصویب مبلغ 15 میلیارد تومان در مجلس، پیش بینی می شود در هر استان تا 20 درصد بخشی از هزینه های هشت محصولات گواهی شده تحت پوشش قرار گیرد.

وی تصریح کرد: هزینه های اضافی برای تولید محصول گواهی شده 2 تا 3 میلیون تومان به ازاری هر هکتار است که تلاش می شود بخشی از این هزینه با تصویب این اعتبار توسط دولت پرداخت شود.

سعادت افزود: هشت محصول دارای اولویت در برنامه تولید محصولات گواهی شده شامل خیار گلخانه ای، خیار مزرعه ای، گوجه فرنگی گلخانه ای، گوجه فرنگی مزرعه ای، سیب زمینی، پیاز، سیب و پرتقال می شود.

وی اظهار داشت: در فازهای بعدی بر روی تولید محصولات گواهی شده سبزی و صیفی نیز کار خواهیم کرد.

مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا در وزارت جهاد کشاورزی گفت: در لایحه پیشنهادی بودجه 98 در تدوین ضوابط و دستور العمل های مربوط به محصولات گواهی شده و ارگانیک، اعتباراتی پیش بینی شده که این اعتبارات کم است و ما در حال رایزنی با مجلس و سازمان برنامه و بودجه برای افزایش این اعتبارات هستیم.

وی تصریح کرد: این حمایت ها در سال های نخست برای کمک به راه اندازی فرهنگ تولید محصولات گواهی و اتصال این محصولات به بازار صورت می گیرد.

تعداد مشاهده خبر105 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal